Anne sütünün faydaları

HASTALIKLARI ÖNLÜYOR Doğal beslenme olarak tanımlanan bu beslenme biçimi ile süt çocukların da başta enfeksiyon hastalıkları olmak üzere, birçok hastalığın görülme sıklığı azaltığını söyleyen Dr. Aylin Şimşek, böylelikle bebeklerin beyin gelişimi daha iyi olacağını kaydetti.
EMZİREN ANNE KANSERDEN KORUNUYOR Anne sütü ile beslenenlerde ileri yaşlarada alerji, kanser, multil skleroz, ateroksleroz vb hastalıklar, alkolizm gibi süregen sorunlara daha az rastlandığını aktaran Dr. Şimşek, emziren annesinin de birçok hastalıktan korunduğunu kaydetti. Dr. Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Emziren annelerde meme kanseri, yumurtalık kanseri, osteoproz ve anemi daha az görülmektedir"
DOĞUMDAN YARIM SAAT SONRA EMZİRİN Hamilelik dönemlerinde anne adayı emzirme konusunda bilgilendirilmesinin önemine dikkat çeken Dr.Şimşek, emzirme doğumdan yarım saat sonra başlamalısını önerdi. Dr. Şimşek, "Özellikle ilk haftada salgılanan kolostrum dediğimiz yoğun kıvamlı gelen süt yaşamsal önem taşır. Çünkü bağışıklığın oluşması için gereken tüm maddelerin transferi kolostrum sayesinde olmaktadır" dedi.

Diğer Galeriler