Argan yağının hiç bilinmeyen kullanım alanları

Faslı kadınların güzellik sırrı olarak bilinen argan yağını sadece saçınıza uyguluyorsanız, hata yapıyorsunuz. İşte argan yağını kullanmanın 10 farklı yolu

06-06-2017 17:37

Haberler » Kadın Sağlığı


Faslı kadınların güzelliklerinin sırrı olan argan yağı, son zamanlarda yıldızı parlayan ve büyük ilgi gören ürünlerden.Hem cilde hem de saçlara uygulanan argan yağının aslında daha önce duymadığınız kullanım alanları var.  

Kırışık oluşumunu önlediği için yaşlanma karşıtı olan, cilt tarafından üretilen ve sivilce oluşumuna neden olan sebum azaltma etkisine sahip oluşuyla sivilcelere iyi gelen harika bir doğal yağ…Faydaları sağlıkla bitmeyen ve tek başına tüm güzellik ürünlerinin yerine geçmeye aday argan yağını güzellik rutininizde kullanmanız için 5 farklı yol…

Yüz nemlendiricisi

Yüzünüzü sabah ya da akşam temizledikten sonra birkaç damla saf argan yağını doğrudan yüz ve boynunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kuru bir yağ olarak nitelendirilen bu yağı cildiniz hemen emecek ve size yağlı bir his vermeyecek.

Losyon ya da tonik

Kullandığınız yüz toniğinize ya da losyonunuza dilerseniz birkaç damla argan yağı ekleyebilirsiniz. Kendi toniğinizi oluşturmak içinse gül suyuna birkaç damla argan yağı ekleyebilirsiniz.

Dudak nemlendiricisi

Çatlayan dudaklarınızın önüne geçmek ve onları nemlendirmek için argan yağının gücünden yararlanabilirsiniz. Bunun için birkaç damla argan yağı ve vanilya özünü esmer şekerle bir araya getirin. Ardından dairesel hareketlerle dudaklarınıza masaj yapın.

Parlak cilt için aydınlatıcı

Kullanmakta olduğunuz fondöten, bronzer ya da renkli nemlendiricinize birkaç damla argan yağı eklerseniz size çok daha canlı bir cilt sağlayacak.

Saç şekillendirici

Saçınız kuruduğunda şekillendirici bir ürün kullanıyorsanız içerisine ekleyeceğiniz birkaç damla sayesinde saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist