Bağırsak Kurtlarından Karanfille Kurtul

Karanfil, karanfil ağacının kurutulmuş çiçek tomurcuklarından elde edilir. Karanfil ağacı tropik iklimlerde yetişen sürekli yeşil kalan bir bitkidir. Karanfil genellikle mutfakta kullanılsa da yüzyıllardır sağlığa faydası sebebiyle de tercih edilir.

30-12-2012 19:41

Haberler » Bağırsak Hastalıklar


 
 
Bağırsak kurtları, boşaltım sistemi veya vücudun diğer bölümlerini istila eden minik parazitlerdir.Gerçek bağırsak kurtları ise şeritler, kancalı kurtlar, kıl kurdu, yuvarlak solucan, tenya ve kamçılı kurtlardır. 
 
Karanfil (Syzygium aromaticum): Karanfil bağırsak kurtları da dahil olmak üzere birçok parazite karşı etkili olduğunu ispatlamıştır. Bağırsak kurtları için demli karanfil çayı çok etkilidir. Papatya veya ananas suyuna toz karanfil serpmek de aynı sonucu verecektir.
 
Bağırsak kurtlarını yok edilmesinde etkili bir başka tarifte; bu içeceği prıteolitik enzimler bakımından zengin meyvelerin suları ve etli kısımlarından hazırlayabilirsiniz.
 
İncir, ananas ve papatya karışımına ekleyeceğiniz karanfil, zerdeçal ve zencefil ile laksatif etkili erik kurusu da ilave edebilirsiniz.
kaynak: bitkiblog
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist