Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmenin Yolları

Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı

13-02-2010 16:47


Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek için Prof. Dr. Ahmet Maranki bazı tavsiyelerde bulunuyor. Özellikle beslenme konusunda verdiği bilgileri duyunca çok şaşıracaksınız. Mesela Ahmet Maranki 7 yaşından büyüklere süt içmemelerini öneriyor. Diğer tavsiyeleri şöyle:

Ahmet Maranki Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmenin Yolları

Kış mevsimi için vücudumuzun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek zorundayız. Son günlerde bir de domuz gribi salgınına karşı bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek iyice önem kazanmış durumda.

Doğal Beslenirseniz Hiç Hasta olmadan Yaşayabilirsiniz !

Evet, Ahmet Maranki çok iddaalı konuşuyor: "Doğal beslenir, doğal yaşarsanız, hiç hasta olmamanız mümkün"

Hastalıklardan Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?

Hastalıklardan korunmak için başışıklık sistemimizi kuvvetlendirmemiz gerekiyor. Ahmet Maranki hocamız temel amacımızın vücutta biriken toksinlerin atılması ve kanın temizlenmesi olduğunu söylüyor. Kan temizlenirse, kanın içinde mikroplarla savaşan askerlerimiz tam olursa, o askerler bedenimizi korurlar.

Bağışıklık sisteminiz düşerse hastalıklar ortaya çıkar

Ahmet Maranki, kanınız tam olursa, kandaki muhafızlarınız tam olursa, saçlarınızın dökülmeyeceğini, gözlerinizdeki görmenin azalmayacağını, tiroidinizin bozulmayacağını ve hiçbir organınızda arıza olmayacağını söylüyor.  Bunların olma sebebi, bağışıklık sisteminizin düşmesidir.

Bağışıklık Sistemi Neden Düşer

Bağışıklık sistemini düşmesinin iki türlü sebebi olduğunu söylüyor Ahmet Maranki. Bağışıklık sisteminin düşmesinin sebepleri bir "Serbest radikal" denilen dışarıdan alınan olumsuz etkenler, besinler, radyo dalgaları ve manyetik alanlar; bir de olumsuz düşünceler, kötü haberlerdir. Yani maddi ve manevi sebeplerden bahsediyor Ahmet Maranki.

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmenin Yolları

Hastalıkların ortaya çıkmasının sebebini vücudun bağışıklık sisteminin düşmesi olarak belirtiyor Ahmet Maranki. İlk yazımızda bağışıklık sisteminin korunması için maddi ve manevi sebeplerin olduğundan bahsetmiştik. Bu yazımızda da Ahmet Maranki´nin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için verdiği tavsiyelerden bahsedeceğiz.
Ahmet Maranki Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Tavsiyeler

İlk yazımızda Ahmet Maranki´nin doğal beslenmeniz gerektiği ve bağışıklık sisteminin önemi hakkındaki sözlerinde değinmiştik. Bu yazımızda ise bağışıklık sistemini korumak ve kuvvetlendirmek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Ahmet Maranki Bağışıklık Sitemini Düşüren Sebepler Nelerdir?

Bağışıklık sistemini düşüren maddi ve manevi sebeplere değineceğiz. Öncelikle maddi olarak bağışıklık sistemimizi çökerten serbest radikallerden bahsediyor Ahmet Maranki.

1- Bağışıklık Sistemini Çökerten Serbest Radikaller

Bağışıklık sisteminin çökmesinin birinci sebebi, serbest radikallere maruz kalmaktır diyor Ahmet Maranki. Peki serbest radikal ne demektir?

Serbest Radikaller Nedir? Serbest radikaller ve Antioksidanlar

Serbest radikaller, bağışıklık sistemimize saldıran moleküllerdir. Serbest radikal oluşumuna sebep olan etkenleri de şöyle sıralayabiliriz: sigara, pestisitler, çözücüler, petrokimya ürünleri, ilaçlar, güneş ışınları, organik olmayan besinler, suni besinler, geni değiştirilmiş gıdalar (GDO), yanlış gübrelemeler, zamanında yenmeyen meyve-sebzeler, kurutulan ya da  konsantre yapılan meyve-sebzelerde kullanılan emilgatörler, hatta yiyeceklerde bulunan bazı bileşikler bile serbest radikal oluşumuna sebep olabilir.

Antioksidanlar ise bu serbest radikallerin etkilerini nötrleştiren; kanser, kalp hastalıkları ve erken yaşlanmaya neden olabilecek zincir reaksiyonları engelleyen moleküller olarak ifade edilir.

2- Elektromanyetik Dalgalar

Bağışıklık sistemini düşüren sebeplerden ikincisi de elektromanyetik dalgalardır. Örneğin  cep telefonu, bilgisayar, televizyon, uydu yansıtıcıları, çamaşır makineleri, buzdolabı, saç kurutma makinesi gibi cihazlar elektromanyetik dalgalar yayarlar. Bütün bunlar da bağışıklık sistemimizin düşmesinde etkili bir role sahiptir. Manyetik alanlar hücrelerimiz bloke ederler.

3- Bağışıklık Sistemini Çökerten Manevi Sebepler

Kötü düşünce ve öfke insanı zehirler hatta öldürür. Bağışıklık sistemi kötü düşünce ve kötü haberlerle de düşer. Düşüncenin çok önemli olduğunu vurguluyor Ahmet Maranki:

"Güzel göreceksiniz, güzel düşüneceksiniz ve hayatınızdan lezzet alacaksınız. Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen de hayatından lezzet alır. Bunun tersi durum ise muhalifi, insanı zehirler, köşelerini bloke eder, kapatır içine, intihara kadar götürebilir. .Çekim Yasası´na göre, "Ben iyiyim" derseniz, iyi olursunuz. "Eyvah, hasta mıyım?" dediğiniz an, dışarıdaki kötü enerjiler sizin hücrelerinizi bloke etmek üzere üzerinize çullanabilir."

dogalveguzel.com

Diğer Yazıları
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist