Birlikte yendiğine bakın ne oluyor!

İşte uzmanların tavsiyeleriyle birbirleri için yaratılmış gıdalar.

06-06-2017 17:39

Haberler » Sağlıklı Yaşam


Kendi başlarına da sağlıklı olan sebze ve meyveler, bazı besinlerle birlikte tüketildiğinde maksimum fayda sağlıyor. İçerdikleri maddelerin vücut tarafından daha emilmesini sağlayan bu kombinasyonları muhakkak deneyin. İşte uzmanların tavsiyeleriyle birbirleri için yaratılmış gıdalar.

Elma ve bitter çikolata

Bu kombinasyon genel olarak çok fazla kullanılmıyor. Ama denemeye değer. Çünkü elma ve çikolatayı birlikte tüketmek, bağışıklığı arttırıyor, beyin aktivitesini uyarıyor, kalp ve kan damarlarını iyileştirerek kanser riskini azaltıyor

Yulaf ezmesi ve portakal suyu

Yulaf ezmesi ve portakal suyunun birlikte alınması, sindirim sistemini düzenliyor ve vücudun toksinlerden temizlenmesini sağlıyor.

Domates ve karaciğer

Özellikle demir eksikliği yaşayanların bu ikiliyi tüketmesi gerekiyor. Vücuttaki demir eksikliği, halsizliğe, kronik yorgunluğa, metabolizma hızının üşmesine ve kalp ve kan damarlarıyla ilgili problemlere iyi geliyor. Karaciğerde bulunan demir domatesle birlikte daha iyi emiliyor.

Maydanoz ve limon

Maydanoz ve limon muhteşem bir ikilidir. Yeşilliklerde buna demir, C vitamini içeren limonla birlikte kan dolaşımını arttırıyor, bağışıklığı güçlendiriyor ve metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor.

Maydanoz ve limon

Maydanoz ve limon muhteşem bir ikilidir. Yeşilliklerde buna demir, C vitamini içeren limonla birlikte kan dolaşımını arttırıyor, bağışıklığı güçlendiriyor ve metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor.

Domates ve zeytinyağı

Herşeyden önce çok lezzetli bir kombinasyondur. Domateste bulunan likopen maddesi zeytinyağı ile birlikte daha iyi emilir. Bu da kalp ve kan damarlarını iyileştirir, tümör oluşumunu engeller.

Et ve biberiye

Et önemli bir protein kaynağıdır, ancak doğru hazırlanması ve tüketilmesi gerekir. Kızartma, kanserojen bileşikler oluşmasına neden olabilir. İstenmeyen etkileri ortadan kaldırmak için eti biberiye ile marine etmek iyi bir yoldur. Biberiye, içerdiği antioksidanlar sayesinde zararlı maddelerin oluşmasını engeller.

Etiketler : Birlikte - yendiğine - bakın - ne - oluyor! -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist