Çay ile ışıldayan saçlara sahip olmak mümkün

Çayın yararlarından biride kişisel bakımdaki faydaları

06-03-2013 23:43

Haberler » Kişisel Bakım


 
 
Toplum olarak çok sevdiğimiz çay, vücuda öylesine harika katkılarda bulunuyor ki görünce eminim çok şaşıracaksınız hanımlar. Çay ve inanılmaz faydaları konusunda haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize bir göz atmalı ve çayın inanılmaz faydalarını öğrenmelisiniz hanımlar…
 
 
 
Örneğin saçınız kuru ve matsa; şampuanladıktan sonra son olarak durularken bir çaydanlık ılık çay ile duruladığınız takdirde, saçınızın ışıldadığını ve canlandığını göreceksiniz. Ilık bir leğen çay, 10 gün içerisinde ayak kokunuza da derman oluyor. Üstelik bunun için yatmadan önce 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Boğaz ağrılarında ise ılık çayla yaptığınız gargara işe yarayacaktır.
 
Ayrıca çayı yüzünüzdeki yaraların iyileşmesi için antibiyotik etkisinden yararlanarak pamuk ile tatbik edebilirsiniz. Eğer gözünüzdeki çapaklardan ya da şişliklerden şikayetçiyseniz de çay, işinizi görecektir. Hafif sıcak çaya batırdığınız pamuğu bir süre göz kapaklarınızın üzerinde tutmanız yeterli.
 
Dilinizi ısırdıktan sonra 9 gün içerisinde iyileşmesi çok canınızı yakıyorsa; günde 3 kere ılık çayla gargara yaptığınız taktirde, dilinizdeki yara 3 gün içerisinde geçecektir. Çayın saymakla bitmeyen faydaları size kusursuz bir güzellik ve sağlık getirecek.
 
Bir önceki yazımız olan Pull&Bear 2012 İlkbahar yaz koleksiyonu başlıklı makalemizde pull&bear 2012 ilkbahar yaz hakkında bilgiler verilmektedir.
bayansitesi.net
Etiketler : Çay - ile - ışıldayan - saçlara - sahip - olmak - mümkün -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist