Doktora namahrem dayağı

Erzurum'un Horasan İlçesi'nde, Devlet Hastanesi Acil Servis sorumlusu Dr. Cemil Kürkçü, kadın hastaya iğne yapması için erkek sağlıkçıyı görevlendirdiği gerekçesiyle hasta yakınları tarafından tekme- tokat dövüldü.

01-05-2012 02:08

Haberler » Hayatın İçindenDoktorun ve oradaki bir hemşirenin dövülmesi güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Horasan Devlet Hastanesinde Acil Servis sorumlusu 27 yaşındaki Dr. Cemil Kürkçü, 15 Nisan günü oğulları tarafından hastaneye getirilen H.K. adlı kadına ağrı kesici iğne yapılması gerektiğini söyledi. O sırada hemşireler yemekte olduğu için Dr. Cemil Kürkçü, hastaya o an acilde bulunan erkek sağlık görevlisinin iğne yapmasını istedi.

Hasta yakınları ise erkek sağlık görevlisinin 'namahrem' olduğu için iğne yapamayacağını, serviste kayıt yapan kadın görevlinin iğne yapmasını istedi. Bunun üzerine Dr. Cemil Kürkçü "O hemşire değil. İğne yapma yetkisi yok. 10 dakika beklersiniz hemşireler gelir" dedi.

Bu sırada kadın hasta H.K.'nın oğulları Cevdet, Serkan ve Erdal K., hemşirelerin hemen gelmesini isteyip Dr. Cemil Kürkçü'yle tartışmaya başladı. Tartışma büyüyünce Acil Servis'te bulunan H.K.'nın diğer yakınlarının da katıldığı grup, Dr. Celim Kürkçü'yü aralarına alıp tekme tokat dövdü. Dr. Kürkçü'yü kurtarmak için koşup gelen hemşire de saldırganlar tarafından dövüldü.

Acil serviste ilk müdahale yapılan Dr. Cemil Kürkçü'ye, 7 gün 'iş göremez' raporu verildi. Raporda, doktorun aldığı darbeler sonrası, yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde ezikler olduğu belirtildi.

Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi mezunu olan ve 3 yıldır Horasan Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Kürkçü'nün dövülmesi, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Şikayet üzerine gözaltına alınan Cevdet, Serkan ve Erdal K. kardeşler 'memura görevi başında saldırı' suçundan gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 3 kişi, savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şiddet mağduru Dr. Cemil Kürkçü ise memleketi Yozgat'a giderken meslektaşlarına bir daha Horasan'a dönmek istemediğini söyledi.

aktifhaber.com

Etiketler : Doktora - namahrem - dayağı -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist