Düşüncenin beden üzerindeki etkisi

Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı

22-04-2009 19:35


.
İnsanlar cüzi iradeleriyle gelecekteki mutluluklarını veya mutsuzluklarını yani sonuç itibariyle kaderlerini kendileri belirler.
İnsan diğer yaratılanlardan farklı olarak düşüncesiyle gideceği yolu cüzi iradesiyle belirleyecek ama yaratılış gereği bu bir tesadüf sonucu oluşmayacak. Sonuçta Yaratıcının gösterdiği yolda hareket ederek ortaya çıkan kaderini yaşayacaktır.
Düşünce dünyadaki bütün kuralların yönlendiricisi olarak görülmelidir. Kozmozdaki ölçü ve kusursuzluğu hiç düşündünüz mü? İnsanın ve onu besleyen bitkilerin şuursuz çamurdan meydana geldiklerini, meyvelerin kabuklarının, hayvanların tüy ve derilerinin koruyucu bir ambalaj olarak yaratıldığını... Havanın uçmak, denizin yüzmek, karanın ise ayakta durmak için ihdas edildiğini... Bütün bunların ve her şeyin bir anda bir afetle kaybedebileceğini, her şeyin ölümle son bulabileceğini ve Yaratıcının bütün bunları yapabilecek tek güç olduğunu hiç düşündünüz mü?
Düşünceler ilahi kurallar istikametinde yeşerir ve geliştirilirse; problem çözücü, yüksek karakterde ve seviyede insanlar yetişir.
İnsanlar doğru düşünmek için yanlış düşünceleri beyinlerinden atarak, saf zihinlerde büyük işler başarabilirler. Küçük yaşta kendi kendilerini yönetmeyi öğrenenler, yukarıdaki yön dışında, beyin fonksiyonunu geliştirenler, hayatta başlarına gelecek kötü olayların pek çoğundan kurtulmuş ve başarılı olmuşlardır. Düşüncenizin geleceğinize ait bütün yaşanacakların mutlak hakimi olduğuna inanırken, mutlak hakim olan Yaratıcının gücünü hatırlayın. Düşünceyi Yaratıcının size bahşettiği istikamette yönlendirmenizle iyiliklerin, aksi halde ise kötülüklerin kaderiniz olacağını sakın unutmayın. Bütün mistik anlayışlarda bunun böyle olduğu ispatlanmıştır.

Takvim

Diğer Yazıları
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist