Hızlı forma girmenin ipuçları

Uzmanlar forma girmek için dengeli beslenmenin ve egzersiz yapmanın yanı sıra yapılabilecek başka şeyler de olduğunu belirtiyor. Bu yazıdaki ipuçlarını takip ederek daha hızlı bir şekilde forma girebilirsiniz.

08-07-2010 01:27

Haberler » Diyet ve Zayıflama


1. Olumlu düşünmek

Bir süredir forma girmeye çalışıyor olmanıza rağmen hala bir değişiklik fark edemiyor olsanız bile kesinlikle umutsuzluğa kapılmamalısınız. Sadece forma girmek konusunda değil, beklentilerinizin en düşük olduğu konularda bile olumsuz düşünmemelisiniz. Olumlu düşünmek olumlu şeyler yaşanmasına yol açar. Olumlu düşünmek sizi hedefinize çok daha hızlı yaklaştıracaktır.

2. Beklentilerinizi kademe kademe arttırın

Kısa sürede çok hızlı gelişmeler beklemeyin. Böyle yapmak sadece cesaretinizi kıracaktır. Sonuçta varacağınız hedefe bir anda ulaşmayı beklemektense adım adım yaklaşacağınızı unutmayın. Daha gerçekçi olursanız küçük basamakları aştıkça sonuca ne kadar yaklaştığınızı göreceksiniz ve bu durum sizi motive edecektir.

3. Ayartıcı şeylerden uzak durun

Çok sevdiğiniz ama yüksek kalorili yiyecekleri gözünüzün önünde tutmayın. Ayrıca sizi yoldan çıkaracak, yemek yemeniz için sizi kışkırtacak arkadaşlarınızdan da mümkün olduğunca uzak durun. Mutlu ve sağlıklı insanlarla vakit geçirin. Yemek yeme ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda kitap okuyarak, müzik dinleyerek ya da yürüyüşe çıkarak bu istediğinizi bastırmaya çalışın.

4. Kendinize mazeretler bulmayın

Herkesin her konuda mazeretleri vardır. Ancak gerçekten kökten bir değişim istiyorsanız kendinize bahaneler yaratmaktan vazgeçin. Sizi hiçbir neden yolunuzdan döndürmemeli. Sizi engellediğini düşündüğünüz nedenleri ortadan kaldırmaya çalışın ve olmayan nedenleri kendinize bahane olarak sunmayın. Unutmayın ki hedeflediğiniz noktaya vardığınızda çok mutlu olacaksınız!

saglicaklakal.com

Etiketler : Hızlı - forma - girmenin - ipuçları -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist