İbrahim Saraçoğlu Sedef Kürü

Sedef hastalığı ciltte meydana gelen bir hastalık olup, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmekte; en önemli neden arasında ise stres sayılmaktadır. Sizlere İbrahim Saraçoğlu hocamızın sedef sonrası oluşan kaşıntıyı giderici ve iyileşmeyi sağlayan iki farklı kürü hakkında bilgiler vereceğiz.

13-04-2017 23:11

Haberler » Egzama ve Mantar


Sedef Hastalığına Bağlı Oluşan Kaşıntıyı Gidermek İçin Kür

Sedefin oluşturduğu en önemli sorunlardan birisi lezyonlarda oluşan kaşıntıdır. Bu kaşıntılar için kullanılacak en etkili yöntem çekirdekli siyah kuru üzümdür.

10-15 adet çekirdekli siyah kuru üzüm havanda iyice dövülür. Bu dövme seviyesi çekirdekler çatlayana kadar yapılır. Günde iki kez tüketilir. Sedefe bağlı kaşıntının giderilmesinde çok etkilidir.

Not: Diyabet hastaları sadece çekirdeklerini kullanmalıdır. Bunun için 20-25 adet siyah kuru üzümün çekirdeklerini dövüp kullanabilir.

Sedef Hastalığını İyileştirici Kür (2 Farklı Kür)

1-Çörekotlu Yoğurt Kürü: Havanda 3 çay kaşığı çörek otunu dövün. 1 çorba kaşığı yoğurtla karıştırıp sabah ve akşam tüketin. Düzenli tüketildiğinde kısa süre içerisinde iyileşmenin olduğunu gözlemleyeceksiniz.

2-Lavanta ve Karabaş Otu Kürü: 1 su bardağı klorsuz su içerisine 2 çay kaşığı lavanta ekleyip 10 dakika kaynatın. 1 ay süreyle yatmadan evvel için. 1 ayın sonunda lavanta kürünü bırakıp aynı miktarla hazırlanan karabaş oto kürünü uygulayın. Bu kürü de 1 ay uygulayın.

Sağlıcakla kalın…

Etiketler : İbrahim - Saraçoğlu - Sedef - Kürü -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist