Karaciğer yağlanmanız varsa bu kürü deneyin

Karaciğer sağlığınızı ve hayatınızı her yönden etkileyecek önemli bir organdır ve vücudu zararlı toksinlerden arındırmaktır. Karaciğer yağlanmasını önlemek ise sizin elinizde. İşte evde kendinizin hazırlayabileceği kür...

16-03-2017 17:50

Haberler » Dört Mevsim Sağlık


Yağlı karaciğer hastalığı, karaciğerinizdeki yağ oranının fazla olması hastalığıdır. Karaciğerinizin ağırlığını kendi ağırlığının %5 ile %10’u arasında arttırır.Sigara içmek ve düzenli olarak rafine ve işlenmiş yiyecekler tüketmek yağlı karaciğer hastalığına ve hatta karaciğer kanserine neden olabilir. 

Bu nedenle sağlıksız bir yaşam biçimini alışkanlık haline getirdiğinizde yağlı karaciğer hastalığı riskini arttırmış oluyorsunuz.Yağlı karaciğer hastalığının bilinen tedavilerin aksine hastada herhangi bir yan etkiye neden olmayan tamamen doğal malzemelerden oluşan çok etkili bir alternatif tedaviyi de deneyebilirsiniz.İşte doğal ve etkili bir yağlı karaciğer hastalığı ilacı hazırlamak için ihtiyacınız olanlar: 

Zencefil (rendelenmiş) - 1/2 yemek kaşığı- Organik portakal suyu - 1/4 su bardağı- Saf zeytinyağı - 1/2 su bardağı- Sarımsak (ince doğranmış) - 1/2 yemek kaşığıHazırlanışı ve Kullanımı 

İnce doğranmış sarımsak, saf zeytinyağı, rendelenmiş zencefil ve organik portakal suyunu bir blenderda karıştırın ve malzemelerin iyice karışarak pürüzsüz bir karışım oluşturduğundan emin olun. 

Bu karışımı üç gece peş peşe yatmadan hemen önce bir bardak içerek tüketin.Ayrıca beslenme düzeninizi de değiştirebilir ve havuç, üzüm, yeşil çay, organik elma ve tam tahıllıları ekleyebilirsiniz.Bu yiyecekler karaciğer yağlanmasını önlemeye yardımcı olacak ve bu süreçte genel sağlığınızı iyileştirecektir.

Etiketler : Karaciğer - yağlanmanız - varsa - bu - kürü - deneyin -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist