Pırlantayı Gösteriş İçin Takmayın!

Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı

02-07-2010 21:23


Ünlü haberci Defne Samyeli´nin başarılı sunumuyla gerçekleştirilen "Defne´yle Her Şey Bambaşka" isimli programa konuk olan Ahmet Maranki, hanımların pırlanta taşını gösteriş için taktıklarında sonuçlarına katlanmaları gerektiğini söyledi.
ATV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan "Defne´yle Her Şey Bambaşka" programının konuğu olan Stratejik Araştırmalar Uzmanı Ahmet Maranki, sohbet havasında geçen programda izleyicilere çok özel bilgiler verdi.
Yeni açılan Kozmik Yaşam Merkezi´nde gerçekleştirilen ayak detoksu uygulamasının görüntülerine programda yer verilirken, Maranki ayak detoksunun bedene olan faydalarından bahsetti.
Hollanda başta olmak üzere tüm Avrupa ve Çin´de herkesin korkmadan uyguladığını belirten Maranki, "Ayak detoksu programı sadece 20 dakika sürüyor. İnsanlar bu sayede bedenlerini temizleyebilirler. Ayak detoksu uygulamasıyla birlikte kan değerleriniz müspet olarak değişir. Ayağın altındaki 4 bin noktadan toksinlerin beden dışına atılmasını sağlar. " Virüs, bakteri ve parazitlerden arındırır" dedi.
Ahmet Maranki stüdyodaki seyircilere ayak detoksunu anlatırken, ekranda uygulamadan görüntülere yer verildi.
Hangi Taş Neye İyi Geliyor?
Mistik tüm inançlarda taşların yeri olduğunu belirten Maranki, "Astrolojiye göre hepimizin bir taşı var. Peygamberlerden Osmanlıya, Kabala kültüründen günümüze kadar çeşitli değerli taşlar aksesuar olarak kullanılmıştır. Taşları ve renkleri kabul etmeyen tek ülke maalesef Türkiye. Harran Üniversitesi´nde yıllarca renkler, taşlar, kokula gibi bilimler incelenmiş. Bunlar çok eski kadim bilgiler. Aslında eskimeyen fakat hayatımızdan uzaklaştırılan bilgiler.
Taşlardan istifade edebilmek için öncelikle renk bilimini iyice öğrenmek gerekiyor. Bedenimiz mor, lacivert, mavi, sarı, turuncu, kırmızı gibi renklerle boyalı. Taşların ve renklerin dalga boylarından dolayı terapik etkileri var. Mesela mor renk moraliniz bozuksa sizi düzeltir" ifadelerini kullandı.
Stüdyo konuklarının ilgiyle izlediği programda Defne Samyeli´nin "Aslında hepimiz renkleri tam manasıyla hayatımıza sokmayı başarabilirsek her şeyin çok daha güzel olacağından hiç şüphem yok" sözlerine Maranki´den Samyeli'ne destek geldi.
Maranki sözlerine şöyle devam etti: "Astrolojik boyutta 12 burcun da ayrı rengi vardır. Burçlar çok önemli bir gerçek olmasına rağmen maalesef Türkiye´de bu bilim bir fal alemine dönüştürülmüş durumda. Biz bazı özel cihazlarımızla bütün taşların dalga boylarını ölçtük. Mesela Maranki topaz takıyor. Topaz taşı dışarıdan gelen tüm kötü enerjilerin dalga boyunu emer. Hatta kötü bakışları etkisiz hale getirebilir. Kullandığımız taşların büyük ve göz alıcı nitelikte olması gerekir."
Programda elmas ve pırlanta gibi değerli taşların etkilerinden de bahseden Maranki, taşların özelliklerini bilerek kullanılması gerektiğinin bir kere daha altını çizdi. Ahmet Maranki, "Taşlar belli bir takım özellikleri emip içine hapseder. O nedenle zaman zaman temizlenmesi gerekir. Cam, toprak, çiçek, taş bunların hepsinin kainatta bir dalga boyu vardır. Bunlar bizimle iletişim kurarlar. Bizlerde bu iletişime dikkat ederek onları kullanmalıyız.
Astrolojik burçta taşınız neyse, onu takmalısınız. Taşınızın adını ve markasını bilmelisiniz. Kullandığınız taşın şekli piramit olmalı ve cildinize değecek şekilde olmalıdır. Pırlantanın yoğun bir enerjisi vardır. Herkesin bu taşı kullanmaması gerekir. Pırlanta çoğu insandaki enerjiyi emer. Pırlantayı gösteriş için takıyorsanız sonuçlarına katlanmalısınız" ifadelerini kullandı.

maranki.com

 

Diğer Yazıları
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist