Siyah noktalar için doğal ve kolay öneriler

Suna Dumankaya | Herbalist

06-01-2011 15:39


Kuru cilt ve siyah noktalar için doğal peeling

Cildinizin kuru olmasına olmasına rağmen yine de siyah noktalar varsa Suna dumankaya'dan sizin için yapması çok kolay bir peeling tarifi veriyoruz;
Malzemeler:


Bir çay kaşığı kil,


Bir çay kaşığı mısır unu


Bir çay kaşığı kremi


Hazırlanışı: Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra su ilave ederek kıvam almasını sağlayın. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra beş dakika bekleyip ovarak çıkarın. Bu doğal peeling siyah noktalar için çok iyi gelmektedir.

Haftada bir gün uygulayabilirsiniz


Cildin T bölgesindeki siyah noktalar için

Suna dumankaya'dan Cildinizin "T" bölgesinde oluşmuş siyah noktalara doğal bir çözüm önerisi

Bir çay kaşığı kadar mısır ununu, eşit miktarlarda kil, krem ve su ile karıştırın ardından yüzünüze sürün. yüzünüzde 5 dakika etki etmesini bekledikten sonra yüzünüzden ovarak çıkarın.

 

Burun üstündeki siyah noktalar - suna dumankaya

Özellikle burun üstündeki siyah noktalar için evinizde bulunan malzemeler ile hazırlayabileceğiniz kolay bir peeling tarifi:
Malzemeler:

Bir çorba kaşığı yoğurt,

Bir limon kabuğu rendesi,

Bir çorba kaşığı mısır unu

Bir çorba kaşığı yoğurdun içine bir limonun rendelenmiş kabuğunu ve bir yemek kaşığı mısır unu ekleyin. Bunu karıştırarak yüzünüze masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayın


 

Siyah noktalar için Yulaf Maskesi


Yulaf ezmesi ile yapılan maske, cildinizin derinlemesine temizlenmesine ve siyah noktalarınızın yok edilmesine yardımcı bir maskedir.

Yulaf ezmesi maskesi bunun dışında cildinize etki ederek cildinizi temizler ayrıca cildinizin daha fazla yağlanmasını da önler. Bu nedenlerle cildi kuru olan kişiler tarafından çok fazla kullanılmamalı veya kullanma sıklığına dikkat edilmelidir.

Yulaf ezmesi ile hazırlanan maskenin yapılması da son derece kolay. Pişirmiş olduğunuz yulafları süzdükten sonra, süzülen yulafları geniş bir kabın içine koyarak iyice ezin.


Elde ettiğiniz bu yulaf ezmesini cildinize sürdükten sonra 15 dakika etki etmesini bekleyin.

Ardından cildinizi ılık su ile temizleyin. Yulaf maskesini tüm vücudunuza da uygulayıp, şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Burun üstündeki siyah noktalar


Özellikle burnunuzun üstünde oluşan siyah noktalar için evinizde bulunan malzemeleri kullanarak hazırlayabileceğiniz kolay bir peeling tarifi

Malzemeler:

Bir çorba kaşığı yoğurt,

Bir limon kabuğunun rendesi,

Bir yemek kaşığı mısırunu
1 çorba kaşığı yoğurdun içine rendelediğiniz bir limonun kabuğunu ve bir kaşık mısır ununu ekledikten sonra iyice karıştırın ve ardından yüzünüze masaj yaparak sürün. Etki etmesi için yüzünüzde 15 dakika bekletin.

 

 

 

Diğer Yazıları
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist