Taşpınar Dengeli Bitki, Besleme Ve Gübreleme İle Alakalıdır

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Tarım Danışmanı sertifikasına sahip ve kendisini geliştirmek, var olan bilgilerini yenilemek isteyen Ziraat Mühendislerine "Tarla bitkileri tarımında dengeli bitki besleme ve gübreleme" konulu eğitim semineri verdi.

31-05-2011 02:49

Haberler » Bahçe ve Peyzaj


 

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Tarım Danışmanı sertifikasına sahip ve kendisini geliştirmek, var olan bilgilerini yenilemek isteyen Ziraat Mühendislerine "Tarla bitkileri tarımında dengeli bitki besleme ve gübreleme" konulu eğitim semineri verdi.
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, ZMO Konya Şube Binası eğitim salonunda 31 Ziraat Mühendisinin katılımıyla gerçekleşen "Tarla bitkileri tarımında dengeli bitki besleme ve gübreleme" eğitimi S.Ü. Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Zengin tarafından verildi.
ZMO Yönetim Kurulu Üyelerinden Sevim Yönet, Doç. Dr. Nuh Boyraz, Ekrem Huğlu ve Hakan Kuşçu nun da katıldığı "Tarla Bitkileri Tarımında Dengeli Bitki Besleme ve Gübreleme eğitimi, ZMO Konya Şube Başkanı Özkan Taşpınar' ın konuşmasıyla başladı. Önceki şube binasında eğitim salonu olmadığından, vermekte zorlandıkları meslek içi eğitimlerini bundan sonra rahatlıkla verebileceğimiz eğitim salonumuz bulunmaktadır. Özellikle meslektaşlarımız hangi konularda eğitim almak gereği hissederler ise bize bildirmeleri halinde o konu ile alakalı uzman olan hocalarımız vasıtasıyla en kısa sürede düzenleme yoluna gidilebilecektir. Eğitimlere önümüzdeki hafta sonunda Tarla Bitkilerinin (Buğday, Mısır, Ayçiçeği ve diğer ürünler) toprak hazırlığından hasada kadar yetiştirme tekniği ile alakalı bir eğitimle devam edileceğini belirten Başkan Özkan Taşpınar şunları kaydetti;
"Fakülteden mezun olduktan sonra bugüne kadar çalışmamış ya da sektör içerikli bir iş de değilseniz ama Ziraat Mühendisi olarak çalışmayı hedefliyorsanız veya çalışıyor olsanız da yeni gelişmeleri takip etmek, bilgilerinizi pekiştirmek ve bundan sonraki yaşayacağınız problemlerin çözümlerini bulabilmeniz ve Ziraat Fakültesi ile odamızla diyaloglarının arttırılması maksadı ile bu eğitimlere meslektaşlarımızın katılımını önemsiyoruz. Coğrafyamızda ekilen tarla bitkilerinin veriminin ve kalitesinin yükseltilmesi bakımından düzenlediğimiz bu eğitim vazgeçilemez olan dengeli bitki besleme ve gübreleme ile alakalıdır. Bu eğitimlerle verim ve kalitede yaşanan tüm sorunları çözümleyebilir, kendi çiftçimiz ve toprağımız dururken dışarıdan ithalat yaparak yurt dışındaki çiftçileri ve toprak sahiplerini zengin etmek yerine kendi çiftçimizi kalkındırır, hatta dışarıya ihraç eden bir tarım ülkesi olabiliriz."dedi.

.e-haberajansi.com

Etiketler : Taşpınar - Dengeli - Bitki - - Besleme - Ve - Gübreleme - İle - Alakalıdır - -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist