Wilson hastalığı için hibiskus kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

23-01-2011 15:30Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Wilson hastalığına karşı hibiskus kürünü tavsiye ediyor.

Ender rastlanan Wilson hastalığını karaciğer, kornea, böbrekler, iskelet sistemi ve diğer organlarda yoğun bakır birikimi sonucunda oluştuğu bilinmektedir.

Vücuttan bakır atılmasını sağlayacak etkin maddeler, hibiskus çiçeğinin en alt taç yapraklarında bulunmaktadır. Hibiskus toplanırken, çiçeklerinin en alt taç yaprakları hiç bir işe yaramaz diye atılmaktadır. Gerçekte nimetin hikmeti bu konuda çiçeğin en alt taç yapraklarında saklıdır.

Wilson hastaları için hibiskus kürü

Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) kaynayan suyun içine bir yemek kaşığı ilave ediln. Kısık ateşte üç dakika demledikten sonra ocağın altını kapatın, ılınana kadar bekletin. Ilıdığında süzün.

Yavaş ve yudum yudum için. 15 gün süre ile günde üç kere, öğleden önce, öğleden sonra ve akşam yatarken olmak üzere için. Her seferinde taze hazırlamak zorunludur. İki ayda bir kere, 15 günlük kürü tekrar edin.

Dikkat : Hibiskus bitkisinin en güçlü özelliklerinden biri de topraktaki metalleri depolama potansiyelidir. Ağır metal içeren topraklarda yetişmekte olan hibiskusların kullanılmaması ve hasat edilmemesi gerekir.Sitemizdeki bilgiler paylaşım amaçlıdır.Sayın Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'na sorularınızı kendisine ait www.saracoglu.at sitesini ziyaret ederek iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

 

Diğer Yazıları
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist