Yoğurt' ta Domuz Jelatini !

Ülkemizde gıda skandalları bitmek bilmiyor. Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer, A Haber´de yayınlanan Deşifre Programında gıdalarda yaygın olarak kullanılan jelatinin domuz' dan elde edildiğinin belgesini gösterdi. İşte çarpıcı belge:

10-04-2012 03:13

Haberler » Video Haber SağlıkGıda Güvenliği sorununun canlı yayında masaya yatırıldığı programda, Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, Türkiye'de üretimi yapılmadığı için yurtdışından ithal edilen, şekerler, yoğurtlar, salam, sosik, sucuk, dondurma, jole, kek, bisküvi gibi ürünler başta olmak üzere gıdanın hemen her alanında kullanılan jelatinin, domuz ürünü olduğunu belgeleriyle ortaya koydu.

Piyasadan aldıkları numuneleri Tarım Bakanlığı Laboratuarı'nda analiz ettiren Gıda Hareketi, numunelerin yüzde 50'sinin domuzdan üretilmiş jelatin olduğunu gösteren analiz sonuçlarını canlı yayında gösterdi.

Jelatin kıvam arttırıcı özelliğinden dolayı, başta yoğurt olmak üzere, çikolata, dondurma, şekerleme ve daha bir çok gıdanın üretiminde katkı maddesi olarak kullanılıyor. Türk Gıda Kodeksi jelatinni kullanımına izin veriyor.

 

http://www.gidahareketi.org/Gidalara-Domuz-Jelatini-1382-haberi.aspx
 

 

 

 

Etiketler : Yoğurt' - ta - Domuz - Jelatini - ! -
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist