Zayıflamak isteyenlere UYARI !

Hicret Günhan | Herbalist

26-03-2012 00:11


İnsanların zayıflama tutkusu gittikçe artmakta bu nedenle, ay da ne kadar verebilirim? Sorusunun cevabını aramakta. Bu sorunun cevabını abartılı reklamlarda veya tecrübesiz aktarlara sorarak çözmeye çalışmakta.

 Artık önüne gelen zayıflama  çaylarını tabletleri  ve macunları  haddi hesabı olmayacak şekilde kullanılıyor ama bunun ne derece sağlığa  yararı  yada zararı olacak endişesi taşımadan zayıflamaya çalışıyor.

Tabii ki kilolar verildikten sonra  oh ne ala memleket  oluyor, bu mutluluk çoğu zaman kısa sürüyor çünkü izlenen yol yanlış. Dahasını   söylemek gerekirse verilen kilolardan sonra da tekrar kilo alma durumu olacak. Bunu daha fazla alabilinir  durumu düşünülünce bura da dur diyeceksiniz.

Bilinçsizce kullanılan zayıflama ürünleri neticesinde istediğiniz etkiyi görmeyince, nasıl olur! Filanca böyle zayıfladı, ben niye zayıflıyamadım diyecek karamsarlığa kapılacaksınız.

Vücuttaki yağların yakılması kilo verilirken  bağırsakların hızlı çalışması bağırsaklarda zaman zaman tembellik  yapması kabızlık gibi sonuçları çıkabilir ve vücuttaki sıvının aşırı derecede atılması  böbreklerin hızlı çalışması ile gelişen kan düşüklüğünüz, sıklıkla yaşanan açlık hissi, çok yeme halleri daha saymakla bitiremediğimiz  sorunlarla karşılaşlaşa bilirsiniz.

Kafadan dolma sözlerle, her gördüğünüz çayı, macunu, bitkiyi kullanarak sağlıklı kilo veremezsiniz.

Ayşe'ye iyi gelen, fatma'ya iyi gelmiyebilir.

Çünki fatma hormonal bozukluğu olduğu halde, reklamlarda gördüğü zayıflama ürünü'nü alıp kullanmış, aldığı ürünün içinde bulunan bitkiler hormon bozukluğunu dahada arttırmıştır. Zayıflayıp daha sağlıklı olayım derken, yanlış bilinçsizce uygulamalar sonucu sağlığına dahada zarar vermiştir.

Sağlıklı kilo vermek nedir?

Yağların yakılması, metabolizmayı düzene koymak, insilün ihtiyacını dengeleyerek zayıflamak daha sağlıklı olacaktır.

ZAYIFLAMAYA ENGEL OLAN SEBEPLER

Adet düzensizliği,

Hormonel bozukluklar,

Kansızlık demir eksikliği

Çinko yetersizliği.

Bağırsak tembelliği, kabızlık 

Tiroit bezi  guatr sorunları

Kolesterol ve şeker hastaları

Bu maddeler halinde sıraladığımız  sorunları olan kişi  zayıflayamayacak mı? elbette zayıflayacak ancak sebepler göz önünde bulundurularak uygulanacak yöntemlerle.

Önemli olan zayıflamaya  faydalı olan bitkileri  kullanmadan önce sağlık sorunlarınızı tesbit edip bu doğrultuda faydalı olan bitkileri kullanabilmek.

Zayıflamak isteyen bir çok kişi bağırsakları  hızlı çalıştırıp  boşaltım sisteminin iyi olması vücuttaki sıvının atılmasıyla birkaç kilo verilince artık çok fayda görüldü diye anlaşılıyor.

Daha sonra  kilo verilmeyip durunca  neden kilo veremiyorum ne yapıyorsam ne kullandıysam bir türlü kilo veremiyorum  sıkıntıları basıyor.

Bitkileri kullanırken hangi bitkinin neye yaradığı değil bünye yapısına uygun olan bitkiyi  keşfedip kullanmak faydalıdır.

Sadece zayıflamak isteyenler için değil, diğer sağlık sorunlarınızda da bitkilerden daha iyi bir netice alabilmek için, bünyenize uygun olanı, rahatsızlıklarınızı belirterek bir uzmanın gözetimi altında kullanmak daha faydalı olacaktır.

Bitki Uzmanı Herbalist Hicret Günhan ile görüşmek için 0212 450 2 444 arıyabilirsiniz..

Diğer Yazıları
Dr. Alp Sirman
Hicret Günhan | Herbalist
Prof. Dr. Ahmet Maranki | Stratejik Araştırmalar Uzmanı
Prof. Dr. Akın Yücel |  Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Prof. Dr. Erdem Yeşilada
Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu | Varikosel Mikrocerrahisi
Selahattin Dönmez | Uzman Diyetisyen
Suna Dumankaya | Herbalist